NRL ROUND 2 TEAM LISTS

DRAGONS VS RABBITOHS

Thursday, March 21st, Netstrata Jubilee Stadium, 7:50pm

Dragons: 1.Gareth Widdop 2. Jordan Pereira 3. Euan Aitken 4. Tim Lafai 5. Mikaele Ravalawa 6. Corey Norman 7. Ben Hunt 8. James Graham 9. Cameron McInnes 10. Paul Vaughan 11. Jacob Host 12. Tariq Sims 13. Blake Lawrie

Interchange: 14. Jeremy Latimore, 15 Matt Dufty 16. Josh Kerr 17. Luciano Leilua

Reserves: 18 Zac Lomax, 20, 21 Reece Robson, 22 Jonus Pearson

Rabbitohs: 1. Alex Johnston 2. Dane Gagai 3. Greg Inglis 4. Braidon Burns 5. Campbell Graham 6. Cody Walker 7. Adam Reynolds 8. Tevita Tatola 9. Damien Cook 10. Thomas Burgess 11. John Sutton 12. Sam Burgess 13. Cameron Murray

Interchange 14. Liam Knight 15. Mark Nicholls 16. Ethan Lowe 17. Kyle Turner

Reserves: 18. Corey Allan 19. Connor Tracey 20. Rhys Kennedy 21. Mawene Hiroti

 

RAIDERS VS STORM

Friday, 22nd March, 6:00pm, GIO Stadium

Raiders: 1. Charnze Nicoll-Klokstad 2. Nick Cotric 3. Jarrod Croker (c) 4. Joey Leilua 5. Jordan Rapana 6. Jack Wighton 7. Aiden Sezer 8. Josh Papalii 9. Josh Hodgson 10. Dunamis Lui 11. Joseph Tapine 12. Elliott Whitehead 13. John Bateman

Interchange: 14. Siliva Havili 15. Ryan Sutton 16. Sia Soliola 17. Corey Horsburgh

Reserves: 18. Sam Williams 19. JJ Collins 20. Bailey Simonsson 21. Jack Murchie

Storm: 1. Jahrome Hughes 2. Suliasi Vunivalu 3. Will Chambers 4. Curtis Scott 5. Josh Addo-Carr 6. Cameron Munster 7. Brodie Croft 8. Jesse Bromwich 9. Cameron Smith 10. Nelson Asofa-Solomona 11. Felise Kaufusi 12. Kenneath Bromwich 13. Dale Finucane.

Interchange: 14. Brandon Smith 15. Christian Welch 16. Tui Kamikamica 17. Patrick Kaufusi Reserves: 18. Marion Seve 19. Albert Vete 20. Ryan Papenhuyzen 21. Billy Walters

 

BRONCOS VS COWBOYS

Friday, 22nd March, 7:50pm, Suncorp Stadium

Broncos: 1. Darius Boyd 2. Corey Oates 3. James Roberts 4. Jack Bird 5. Jamayne Isaako 6. Anthony Milford 7. Kodi Nikorima 8. Tevita Pangai Junior 9. Andrew McCullough 10. Joe Ofahengaue 11. Alex Glenn 12. David Fifita 13. Matt Gillett.

Interchange: 14. Kotoni Staggs 15. Jaydn Su’A 16. Thomas Flegler 17. Shaun Fensom Reserves: 18. Pat Carrigan 19. Pat Mago 20. Richie Kennar 21. Gehamat Shibasaki.

Cowboys: 1. Jordan Kahu 2. Nene Macdonald 3. Justin O’Neill 4. Tom Opacic 5. Javid Bowen 6. Te Maire Martin 7. Michael Morgan 8. Matt Scott 9. Jake Granville 10. Jordan McLean 11. Gavin Cooper 12. Coen Hess 13. Jason Taumalolo

Interchange: 14. John Asiata 15. Josh McGuire 16. Mitchell Dunn 17 Francis Molo

Reserves: 18 Ben Hampton 19 Jake Clifford 20 Gideon Gela-Mosby 23 Enari Tuala

 

SHARKS VS TITANS

Saturday, 23rd March, 3:00pm, Shark Park

Sharks: 1. Matt Moylan, 2. Sosaia Feki, 3. Josh Dugan, 4. Josh Morris, 5. Sione Katoa, 6. Shaun Johnson, 7. Chad Townsend, 8. Andrew Fifita, 9. Jayden Brailey, 10. Matt Prior, 11. Briton Nikora, 12. Kurt Capewell, 13. Paul Gallen (C).

Interchange: 14. Blayke Brailey, 15. Jayson Bukuya, 16. Aaron Woods, 17. Jack Williams.

Reserves: 18. Scott Sorensen, 19. Kyle Flanagan, 20. Bronson Xerri, 21. Braden Hamlin-Uele

Titans: 1. Michael Gordon, 2. Anthony Don, 3. Tyrone Peachey, 4. Brian Kelly, 5. Brenko Lee, 6. AJ Brimson, 7. Ryley Jacks, 8. Jarrod Wallace, 9. Nathan Peats, 10. Shannon Boyd, 11. Kevin Proctor, 12. Ryan James, 13. Jai Arrow.

Interchange: 14. Phillip Sami, 15. Moeaki Fotuaika, 16. Max King, 17. Bryce Cartwright.

Reserves: 18. Mitch Rein, 19. Jai Whitbread, 20. Leilani Latu, 21. Jesse Arthurs

 

KNIGHTS VS PANTHERS

Saturday, 23rd March, 5:30pm, McDonald Jones Stadium

Knights: 1. Connor Watson, 2. Edrick Lee, 3. Hymel Hunt, 4. Jesse Ramien, 5. Shaun Kenny-Dowall, 6. Kalyn Ponga, 7. Mitchell Pearce, 8. David Klemmer, 9. Danny Levi, 10. James Gavet, 11. Lachlan Fitzgibbon, 12. Sione Mata’utia, 13. Tim Glasby.

Interchange: 14. Kurt Mann, 15. Aidan Guerra, 16. Mitchell Barnett, 17. Herman Ese’ese.

Reserves: 18. Josh King, 19. Jamie Buhrer, 20. Mason Lino, 21. Brodie Jones

Panthers: 1. Dylan Edwards, 2. Josh Mansour, 3. Dean Whare, 4. Waqa Blake, 5. Dallin Watene-Zelezniak, 6. James Maloney, 7. Nathan Cleary, 8. James Tamou, 9. Sione Katoa, 10. Reagan Campbell-Gillard, 11. James Fisher-Harris, 12. Isaah Yeo, 13. Hame Sele.

Interchange: 14. Wayde Egan, 15. Frank Winterstein, 16. Moses Letoa, 17. Jack Hetherington

Reserves: 18. Jarome Luai, 19. Tim Grant, 20. Liam Martin, 21. Malakai Watene-Zelezniak

 

SEA EAGLES VS ROOSTERS

Saturday, 23rd March, 7:30pm, Lottoland

Sea Eagles: 1. Brendan Elliott, 2. Jorge Taufua, 3. Moses Suli, 4. Brad Parker, 5. Reuben Garrick, 6. Kane Elgey, 7. Daly Cherry-Evans (C), 8. Toafofoa Sipley, 9. Api Koroisau, 10. Martin Taupau, 11. Joel Thompson, 12. Curtis Sironen, 13. Jake Trbojevic.

Interchange: 14. Manase Fainu, 15. Jack Gosiewski, 16. Corey Waddell, 17. Kelepi Tanginoa

Reserves: 18. Trent Hodkinson, 19. Tevita Funa, 20 Lloyd Perrett, 21 Lachlan Croker

Roosters: 1. James Tedesco, 2. Daniel Tupou, 3. Latrell Mitchell, 4. Joseph Manu, 5. Brett Morris, 6. Luke Keary, 7. Cooper Cronk, 8. Jared Waerea-Hargreaves, 9. Jake Friend (c), 10. Sio Siua Taukeiaho, 11. Boyd Cordner (c), 12. Mitchell Aubusson, 13. Victor Radley.

Interchange: 14. Isaac Liu, 15. Zane Tetevano, 16. Lindsay Collins, 17. Angus Crichton

Reserves: 18. Nat Butcher, 19. Matt Ikuvalu, 20. Sitili Tupouniua, 21. Poasa Faamausili

 

BULLDOGS VS EELS

Sunday, 24th March, 4:05pm, ANZ Stadium

Bulldogs: 1. Will Hopoate 2. Christian Crichton 3. Kerrod Holland 4. Marcelo Montoya 5. Reimis Smith 6. Kieran Foran 7. Lachlan Lewis 8. Aiden Tolman 9. Michael Lichaa 10. Dylan Napa 11. Josh Jackson 12. Raymond Faitala-Mariner 13. Adam Elliott

Interchange: 14. Jeremy Marshall-King 15. Danny Fualalo 16. Corey Harawira-Naera 17. Sauaso Sue

Reserves: 19. Jack Cogger 20. Nick Meaney 21. Chris Smith 22. Ofahiki Ogden

Eels: 1. Clinton Gutherson (c) 2. Maika Sivo 3. Josh Hoffman 4. Brad Takairangi 5. Blake Ferguson, 6. Dylan Brown 7. Mitch Moses 8. Daniel Alvaro 9. Reed Mahoney 10. Junior Paulo 11. Shaun Lane 12. Marata Niukore 13. Tepai Moeroa

Interchange: 14. Jaeman Salmon 15. Tim Mannah (c) 16. Kane Evans 17. David Gower

Reserves: 18. Bevan French 19. Oregon Kaufusi 20. George Jennings 21. Andrew Davey

 

TIGERS VS WARRIORS

Sunday, 24th March, 6:10pm, Campbelltown Stadium

Tigers: 1. Corey Thompson, 2. Mahe Fonua 3. Paul Momirovski 4. Esan Marsters 5. Robert Jennings 6. Benji Marshall 7. Luke Brooks 8. Ben Matulino 9. Robbie Farah 10. Alex Twal 11. Ryan Matterson 12. Luke Garner 13. Elijah Taylor

Interchange: 14. Russell Packer 15. Thomas Mikaele 16. Josh Aloiai 17. Michael Chee-Kam

Reserves: 18. Moses Mbye 19. Josh Reynolds 20. Matthew Eisenhuth. 21. Chris McQueen

Warriors: 1. Roger Tuivasa-Sheck (c) 2. David Fusitu’a 3. Peta Hiku 4. Solomone Kata 5. Ken Maumalo 6. Adam Keighran 7. Blake Green 8. Agnatius Paasi 9. Nathaniel Roache 10. Bunty Afoa 11. Adam Blair 12. Tohu Harris 13. Lachlan Burr

Interchange: 14. Jazz Tevaga 15. Sam Lisone 16. Leeson Ah Mau 17. Isaiah Papali’i

Reserves: 18. Gerard Beale 20. Chanel Harris-Tavita 22. Issac Luke 23. Ligi Sao

Facebook Comments


Categories: News, NRL NEWS

Tags: , ,

Leave a Reply

%d bloggers like this: