NRL ROUND 25 TEAM LISTS

RABBITOHS V TIGERS – Thursday 30 August, ANZ Stadium, 7.50pm AEST/9.50pm NZT

Rabbitohs: 1. Alex Johnston, 2. Campbell Graham, 3. Greg Inglis, 4. Dane Gagai, 5. Robert Jennings, 6. Cody Walker, 7. Adam Reynolds, 8. Thomas Burgess, 9. Damien Cook, 10. George Burgess, 11. John Sutton, 12. Angus Crichton, 13. Sam Burgess. Interchange: 14. Hymel Hunt, 15. Cameron Murray, 16. Jason Clark, 17. Dean Britt. Reserves: 18. Braidon Burns, 19. Tyrell Fuimaono, 20. Tevita Tatola, 21. Matt McIlwrick

Tigers: 1. Moses Mbye, 2. David Nofoaluma, 3. Esan Marsters, 4. Mahe Fonua, 5. Kevin Naiqama, 6. Benji Marshall, 7. Luke Brooks, 8. Matthew Eisenhuth, 9. Robbie Farah, 10. Ben Matulino, 11. Chris Lawrence, 12. Michael Chee-Kam, 13 Elijah Taylor. Interchange: 14 Alex Twal, 15. Sauaso Sue, 16. Robbie Rochow, 17. Josh Aloiai. Reserves: 18. Jacob Liddle, 19. Luke Garner, 20. Tyson Gamble, 21. Malakai Watene-Zelezniak

 

WARRIORS V RAIDERS – Friday 31 August, Mt Smart Stadium, 8pm NZT/6pm AEST

Warriors: 1 Roger Tuivasa-Sheck, 2 David Fusitu’a, 3 Peta Hiku, 4 Solomone Kata, 5 Ken Maumalo, 6 Mason Lino, 7 Shaun Johnson, 8 James Gavet, 9 Issac Luke, 10 Agnatius Paasi, 11 Adam Blair, 12 Tohu Harris, 13 Simon Mannering. Interchange: 14 Jazz Tevaga, 15 Isaiah Papali’i 16 Bunty Afoa, 17 Gerard Beale. Reserves: 18 Leivaha Pulu 20 Anthony Gelling 21 Chris Satae, 22 Karl Lawton

Raiders: 1 Brad Abbey, 2 Nick Cotric 3 Michael Oldfield, 4 Joseph Leilua, 5 Jordan Rapana 6 Blake Austin, 7 Sam Williams 8 Dunamis Lui, 9 Josh Hodgson, 10 Shannon Boyd, 11 Iosia Soliola, 12 Elliott Whitehead, 13 Josh Papalii. Interchange: 14 Emre Guler, 15 Junior Paulo, 16 Siliva Havili, 17 Luke Bateman. Reserves: 18 Jack Murchie, 19 Liam Knight, 20 Makahesi Makatoa, 21 Aidan Sezer

 

STORM V PANTHERS – Friday 31 August, AAMI Park, 7.55pm AEST/9.55pm AEST

Storm: 1. Billy Slater, 2. Justin Olam, 3. Cheyse Blair, 4. Curtis Scott, 5. Josh Addo-Carr, 6. Cameron Munster, 7. Brodie Croft, 8. Jesse Bromwich, 9. Cameron Smith, 10. Tim Glasby, 11. Felise Kaufusi, 12. Joe Stimson, 13. Dale Finucane. Interchange: 14. Kenneath Bromwich, 15. Christian Welch, 16. Tui Kamikamica, 17. Sam Kasiano. Reserves: 18. Ryan Hoffman, 19. Jahrome Hughes, 20. Albert Vete, 21. Ryley Jacks

Panthers: 1. Dallin Watene-Zelezniak, 2. Josh Mansour, 3. Waqa Blake, 4. Tyrone Peachey, 5. Christian Crichton, 6. James Maloney (capt), 7. Nathan Cleary, 8. Trent Merrin, 9. Wayde Egan, 10. Reagan Campbell-Gillard, 11. Viliame Kikau, 12. Isaah Yeo, 13. James Fisher-Harris. Interchange: 14. Tyrone May, 15. Moses Leota, 16. Corey Harawira-Naera, 17. James Tamou. Reserves: 18. Sione Katoa, 19. Jack Hetherington, 20. Kaide Ellis, 21. Tyrone Phillips

 

KNIGHTS V DRAGONS – Saturday 1 September, McDonald Jones Stadium, 3pm AEST/5pm NZT

Knights: 1. Nick Meaney, 2. Ken Sio, 3. Sione Mata’utia, 4. Cory Dennis, 5. Shaun Kenny-Dowall, 6. Jack Cogger, 7. Mitchell Pearce (capt), 8. Herman Ese’ese, 9. Danny Levi, 10. Daniel Saifiti, 11. Jamie Buhrer (capt), 12. Aidan Guerra, 13. Mitchell Barnett

Interchange: 14. Tom Starling, 15. Chris Heighington 16. Jacob Lillyman 17. Josh King. Reserves: 18. JJ Felise 19. Pasami Saulo 20. Brock Lamb 21. Luke Yates

Dragons: 1 Matt Dufty, 2 Nene MacDonald, 3 Zac Lomax, 4 Tim Lafai, 5 Jordan Pereira, 6 Kurt Mann, 7 Ben Hunt, 8 James Graham, 9 Cameron McInnes, 10 Leeson Ah Mau, 11 Tyson Frizell, 12 Tariq Sims, 13 Jack de Belin. Interchange: 14 Jeremy Latimore, 15 Jai Field, 16 Blake Lawrie, 17 Luciano Leilua. Reserves: 18 Reece Robson, 19 Patrick Herbert, 20 Hame Sele, 21 Jacob Host

 

TITANS V COWBOYS – Saturday 1 September, Cbus Super Stadium, 5.30pm AEST/7.30pm NZT

Titans: 1. Alexander Brimson, 2. Anthony Don, 3. Konrad Hurrell, 4. Brenko Lee, 5. Phillip Sami, 6. Kane Elgey, 7. Ash Taylor, 8. Jarrod Wallace, 9. Nathan Peats, 10. Ryan James (capt), 11. Kevin Proctor, 12. Keegan Hipgrave, 13. Jai Arrow. Interchange: 14. Mitch Rein, 15. Moeaki Fotuaika, 16. Jack Stockwell, 17. Will Matthews. Reserves: 18. Bryce Cartwright, 19. Jai Whitbread , 20 Leilani Latu , 21 Brendan Elliot

Cowboys: 1. Ben Hampton, 2 Kyle Feldt, 3 Justin O’Neill, 4 Kane Linnett, 5 Gideon Gela-Mosby, 6 Te Maire Martin, 7 Johnathan Thurston, 8 Matthew Scott, 9 Jake Granville, 10 Jordan McLean, 11 Gavin Cooper, 12 Coen Hess, 13 Jason Taumalolo. Interchange: 14 Ethan Lowe 15 John Asiata 16 Shaun Fensom 17 Scott Bolton. Reserves: 18 Francis Molo 19 Jake Clifford 20 Javid Bowen 21 Shane Wright

 

EELS V ROOSTERS – Saturday 1 September, ANZ Stadium, 7.45pm AEST/9.45pm NZT

Eels: 1. Jarryd Hayne, 2 Bevan French, 3 Michael Jennings, 4 Clinton Gutherson, 5 George Jennings, 6 Corey Norman, 7 Mitchell Moses, 8 Siosaia Vave, 9 Reed Mahoney, 10 Tim Mannah, 11 Marata Niukore, 12 Brad Takairangi , 13 Tepai Moeroa. Interchange: 14 Jaeman Salmon, 15 Kane Evans, 16 David Gower 17 Oregon Kaufusi. Reserves: 18 Ray Stone, 19 Cameron King, 20 Josh Hoffman 21 Greg Leleisiuao

Roosters: 1 James Tedesco, 2 Daniel Tupou, 3 Latrell Mitchell, 4 Joseph Manu, 5 Blake Ferguson, 6 Luke Keary, 7 Cooper Cronk, 8 Jared Waerea-Hargreaves, 9 Jake Friend, 10 Siosiua Taukeiaho, 11 Boyd Cordner, 12 Isaac Liu, 13 Victor Radley. Interchange: 14 Nat Butcher 15 Zane Tetevano 16 Mitchell Aubusson 17 Ryan Matterson. Reserves: 18 Lindsay Collins, 19 Sean O’Sullivan 20 Paul Momirovski 21 Kurt Baptiste

 

BULLDOGS V SHARKS – Sunday 2 September, ANZ Stadium, 2pm AEST/4pm NZT

Bulldogs: 1 Will Hopoate, 2 Brett Morris, 3 Josh Morris, 4 Kerrod Holland, 5 Reimis Smith, 6 Lachlan Lewis, 7 Matt Frawley, 8 Aiden Tolman, 9 Michael Lichaa, 10 David Klemmer, 11 Josh Jackson, 12 Rhyse Martin, 13 Adam Elliott. Interchange: 14 Jeremy Marshall-King, 15 Danny Fualalo, 16 Ofahiki Ogden, 17 Greg Eastwood. Reserves: 19 Francis Tualau, 20 Fa’amanu Brown, 21 Renouf Toomaga 23 John Olive

Sharks: 1 Valentine Holmes, 2 Sosaia Feki, 3 Josh Dugan, 4 Kurt Capewell, 5 Edrick Lee, 6 Matt Moylan, 7 Chad Townsend, 8 Andrew Fifita, 9 Jayden Brailey, 10 Matt Prior, 11 Luke Lewis, 12 Wade Graham, 13 Paul Gallen. Interchange: 14 Scott Sorensen, 15 James Segeyaro, 16 Aaron Woods, 17 Jason Bukuya. Reserves: 18 Joseph Paulo, 19 Ava Seumanufagai, 20 Jesse Ramien, 21 Kyle Flanagan

 

BRONCOS V SEA EAGLES – Sunday 2 September, Suncorp Stadium, 4.10pm AEST/6.10pm NZT

Broncos: 1. Darius Boyd, 2. Corey Oates, 3. James Roberts, 4. Jordan Kahu, 5. Jamayne Isaako, 6. Anthony Milford, 7. Kodi Nikorima, 8. Addin Fonua-Blake, 9. Jake Turpin. 10. Sam Thaiday, 11. Alex Glenn, 12. Tevita Pangai Jr, 13 Josh McGuire. Interchange: 14. Patrick Mago, 15. Joe Ofahengaue, 16. Korbin Sims, 17. David Fifita. Reserves: 18. Sam Tagataese, 19. Todd Murphy, 20. Kotoni Staggs, 21. Jack Bird

Manly: 1. Tom Trbojevic, 2. Matthew Wright, 3. Moses Suli, 4. Brian Kelly, 5. Brad Parker, 6. Dylan Walker, 7. Daly Cherry-Evans (c), 8. Addin Fonua-Blake, 9. Manase Fainu, 10. Martin Taupau, 11. Joel Thompson, 12. Shaun Lane, 13. Jake Trbojevic. Interchange: 14 Trent Hodkinson, 15. Kelepi Tanginoa, 16. Jack Gosiewski, 17. Taniela Paseka. Reserves: 18. Frank Winterstein, 19. Tevita Funa, 20. Tom Wright, 21. Toafofoa Sipley

Facebook Comments


Categories: News, NRL NEWS

Tags: , ,

Leave a Reply

%d bloggers like this: