NRL ROUND 24 TEAM LISTS

Wests Tigers v Manly Sea Eagles at Campbelltown Sports Stadium – Thursday, 7:50pm (AEST)/9:50pm (NZT)

Tigers: 1. Moses Mbye 2. David Nofoaluma 3. Esan Marsters 4. Mahe Fonua 5. Kevin Naiqama 6. Benji Marshall (c) 7. Luke Brooks 8. Russell Packer 9. Robbie Farah 10. Ben Matulino 11. Chris Lawrence 12. Michael Chee Kam 13. Matt Eisenhuth 14. Alex Twal 15. Sauaso Sue 16. Luke Garner 17. Josh Aloiai 18. Jacob Liddle 19. Robbie Rochow 20. Tyson Gamble 21. Malakai Watene-Zelezniak

Sea Eagles: 1. Tom Trbojevic 2. Jorge Taufua 3. Moses Suli 4. Brian Kelly 5. Brad Parker 6. Dylan Walker 7. Daly Cherry-Evans 8. Addin Fonua-Blake 9. Manase Fainu 10. Martin Taupau 11. Joel Thompson 12. Shaun Lane 13. Jake Trbojevic 14. Trent Hodkinson 15. Kelepi Tanginoa 16. Jack Gosiewski 17. Lloyd Perrett 18. Frank Winterstein 19. Matthew Wright 21. Tom Wright 22. Toafa Sipley

 

Warriors v Penrith Panthers at Mt Smart Stadium – Friday, 6:00pm (AEST)/8:00pm (NZT)

Warriors: 1. Roger Tuivasa-Sheck 2. David Fusitua 3. Gerard Beale 4. Solomone Kata 5. Ken Maumalo 6. Mason Lino 7. Shaun Johnson 8. James Gavet 9. Issac Luke 10. Agnatius Paasi 11. Isaiah Papalii 12. Adam Blair 13. Simon Mannering 14. Jazz Tevaga 15. Tohu Harris 16. Bunty Afoa 17. Peta Hiku 18. Leivaha Pulu 20. Anthony Gelling 21. Chris Satae 22. Karl Lawton

Panthers: 1. Dallin Watene-Zelezniak 2. Josh Mansour 3. Waqa Blake 4. Dean Whare 5. Christian Crichton 6. Tyrone Peachey 7. Nathan Cleary 8. Trent Merrin 9. Wayde Egan 10. Reagan Campbell-Gillard 11. Viliame Kikau 12. Isaah Yeo 13. James Fisher-Harris 14. Tyrone May 15. Moses Leota 16. Corey Harawira-Naera 17. James Tamou 18. Sione Katoa 19. Kaide Ellis 20. Adam Keighran 21. Liam Martin

 

North Queensland Cowboys v Parramatta Eels at 1300SMILES Stadium – Friday, 7:55pm (AEST)/9:55pm (NZT)

Cowboys: 1. Te Maire Martin 2. Kyle Feldt 3. Justin O’Neill 4. Kane Linnett 5. Gideon Gela-mosby 6. Jake Clifford 7. Johnathan Thurston 8. Matthew Scott 9. Jake Granville 10. Jordan McLean 11. Gavin Cooper 12. Coen Hess 13. Jason Taumalolo

Interchange: 14. Ben Hampton 15. John Asiata 16. Francis Molo 17. Scott Bolton

Reserves: 18. Ethan Lowe 19. Javid Bowen 20. Shaun Fensom 21. Corey Jensen

Eels: 1. Corey Norman 2. Jarryd Hayne 3. Michael Jennings 4. Clint Gutherson (c) 5. George Jennings 6. Jaeman Salmon 7. Mitch Moses 8. Kane Evans 9. Reed Mahoney 10. Siosaia Vave 11. Marata Niukore 12. Tepai Moeroa 13. Peni Terepo

Interchange: 14. Cameron King 15. Tim Mannah (c) 16. David Gower 17. Brad Takairangi

Reserves: 18. Ray Stone 19. Oregon Kaufusi 20. Josh Hoffman 21. Bevan French

 

Canberra Raiders v South Sydney Rabbitohs at GIO Stadium – Sunday, 3:00pm (AEST)/5:00pm (NZT)

Raiders: 1. Brad Abbey 2. Nick Cotric 3. Michael Oldfield 4. Joey Leilua 5. Jordan Rapana 6. Blake Austin 7. Sam Williams 8. Dunamis Lui 9. Josh Hodgson (C) 10. Shannon Boyd 11. Sia Soliola 12. Elliott Whitehead 13. Josh Papalii

Interchange: 14. Emre Guler 15. Junior Paulo 16. Siliva Havili 17. Luke Bateman

Reserves: 18. Jack Murchie 19. Liam Knight 20. Makahesi Makatoa 21. Aidan Sezer

Rabbitohs: 1. Alex Johnston 2. Campbell Graham 3. Greg Inglis 4. Dane Gagai 5. Hymel Hunt 6. Cody Walker 7. Adam Reynolds 8. Thomas Burgess 9. Damien Cook 10. George Burgess 11. John Sutton 12. Angus Crichton 13. Sam Burgess

Interchange: 14. Braidon Burns 15. Cameron Murray 16. Jason Clark 17. Junior Tatola

Reserves: 18. Richard Kennar 19. Tyrell Fuimaono 20. Dean Britt 21. Mawene Hiroti

 

Gold Coast Titans v Melbourne Storm at Cbus Super Stadium – Saturday, 5:30pm (AEST)/7:30pm (NZT)

Titans: 1. AJ Brimson 2. Anthony Don 3. Konrad Hurrell 4. Brenko Lee 5. Phillip Sami 6. Kane Elgey 7. Ashley Taylor 8. Jarrod Wallace 9. Nathan Peats 10. Ryan James 11. Kevin Proctor 12. Keegan Hipgrave 13. Jai Arrow 14. Mitch Rein 15. Moeaki Fotuaika 16. Jack Stockwell 17. Will Matthews 18. Bryce Cartwright 19. Jai Whitbread 20. Leilani Latu 21. Brendan Elliott

Storm: 1. Billy Slater 2. Suliasi Vunivalu 3. Justin Olam 4. Curtis Scott 5. Josh Addo-Carr 6. Cameron Munster 7. Brodie Croft 8. Jesse Bromwich 9. Cameron Smith 10. Tim Glasby 11. Felise Kaufusi 12. Joe Stimson 13. Dale Finucane 14. Tui Kamikamica 15. Christian Welch 16. Kenneath Bromwich 17. Ryley Jacks 18. Scott Drinkwater 19. Sam Kasiano 20. Albert Vete 21. Jahrome Hughes

 

Sydney Roosters v Brisbane Broncos at Allianz Stadium – Saturday, 7:30pm (AEST)/9:30 (NZT)

Roosters: 1. James Tedesco 2. Daniel Tupou 3. Latrell Mitchell 4. Joseph Manu 5. Blake Ferguson 6. Luke Keary 7. Cooper Cronk 8. Dylan Napa 9. Jake Friend 10. Sio Siua Taukeiaho 11. Boyd Cordner 12. Isaac Liu 13. Victor Radley 14. Nat Butcher 15. Zane Tetevano 16. Mitchell Aubusson 17. Ryan Matterson 18. Jared Waerea-Hargreaves 19. Sean O’Sullivan 20. Paul Momirovski 21. Lindsay Collins

Broncos: 1. Darius Boyd 2. Corey Oates 3. James Roberts 4. Jordan Kahu 5. Jamayne Isaako 6. Anthony Milford 7. Kodi Nikorima 8. Matthew Lodge 9. Andrew McCullough 10. Sam Thaiday 11. Alex Glenn 12. Tevita Pangai Junior 13. Josh McGuire 14. Kotoni Staggs 15. Joe Ofahengaue 16. Korbin Sims 17. David Fifita 18. Patrick Mago 19. Troy Dargan 20. Gehamat Shibasaki 21. Sam Tagataese

 

Cronulla Sharks v Newcastle Knights at Southern Cross Group Stadium – Sunday, 2:00pm (AEST)/4:00pm (NZT) 

Sharks: 1. Valentine Holmes 2. Sosaia Feki 3. Josh Dugan 4. Kurt Capewell 5. Edrick Lee 6. Matt Moylan 7. Chad Townsend 8. Andrew Fifita 9. Jayden Brailey 10. Matt Prior 11. Luke Lewis 12. Wade Graham 13. Paul Gallen

Interchange: 14.Scott Sorensen 15. James Segeyaro 16. Aaron Woods 17. Jayson Bukuya

Reserves: 18. Joseph Paulo 19. Ava Seumanufagai 20. Sione Katoa 21. Kyle Flanagan

Knights: 1. Nick Meaney 2. Ken Sio 3. Sione Mata’utia 4. Cory Denniss 5. Shaun Kenny-dowall 6. Kalyn Ponga 7. Mitchell Pearce 8. Herman Ese’ese 9. Danny Levi 10. Daniel Saifiti 11. Lachlan Fitzgibbon 12. Mitchell Barnett 13. Aidan Guerra

Interchange: 14. Jamie Buhrer 15. Chris Heighington 16. Pasami Saulo 17. Josh King

Reserves: 18. Jacob Lillyman 19. JJ Felise 20. Connor Watson 21. Luke Yates

 

St George Illawarra Dragons v Canterbury Bulldogs at Jubilee Oval – Sunday, 4:10pm (AEST)/6:10pm (NZT)

Dragons: 1. Matthew Dufty 2. Nene Macdonald 3. Euan Aitken 4. Timoteo Lafai 5. Jason Nightingale 6. Kurt Mann 7. Ben Hunt 8. James Graham 9. Cameron McInnes 10. Leeson Ah Mau 11. Tyson Frizell 12. Tariq Sims 13. Jack de Belin

Interchange: 14. Jeremy Latimore 15. Jordan Pereira 16. Blake Lawrie 17. Luciano Leilua

Reserves: 18. Zac Lomax 19. Jai Field 20. Paul Vaughan 21. Jacob Host

Bulldogs: 1. Will Hopoate 2. Brett Morris 3. Josh Morris 4. Kerrod Holland 5. Reimis Smith 6. Lachlan Lewis 7. Matt Frawley 8. Aiden Tolman 9. Michael Lichaa 10. David Klemmer 11. Josh Jackson 12. Rhyse Martin 13. Adam Elliott

Interchange: 14. Jeremy Marshall-King 15. Danny Fualalo 16. Ofahiki Ogden 17. Greg Eastwood

Reserves: 18. John Olive 19. Francis Tualau 20. Renouf To’omaga 21. Fa’amanu Brown

 

 

Facebook Comments


Categories: News, NRL NEWS

Tags: , , , ,

Leave a Reply

%d bloggers like this: