NRL ROUND 19 TEAM LISTS

Parramatta Eels v Canterbury-Bankstown Bulldogs, Thursday 7.50pm (9.50pm NZT) at ANZ Stadium

Eels: 1 Clint Gutherson (c), 2 Bevan French, 3 Michael Jennings, 4 Jarryd Hayne, 5 George Jennings, 6 Corey Norman, 7 Mitchell Moses, 8 Daniel Alvaro, 9 Kaysa Pritchard, 10 Siosaia Vave, 11 Marata Niukore, 12 Brad Takairangi, 13 Nathan Brown

Interchange: 14 Tepai Moeroa, 15 Tim Mannah (c), 16 David Gower, 17 Peni Terepo

Reserves: 18 Kane Evans, 19 Jaeman Salmon, 20 Suaia Matagi, 21 Reed Mahoney

Bulldogs: 1 Will Hopoate, 2 Brett Morris, 3 Josh Morris, 4 Kerrod Holland, 5 Reimis Smith, 6 Lachlan Lewis, 7 Jeremy Marshall-King, 8 Aiden Tolman, 9 Michael Lichaa, 10 David Klemmer, 11 Josh Jackson (c), 12 Rhyse Martin, 13 Adam Elliott

Interchange: 14 Fa’amanu Brown, 15 Clay Priest, 16 Ofahiki Ogden, 17 Danny Fualalo

Reserves: 18 Greg Eastwood, 19 Matthew Frawley, 20 Francis Tualau, 21 John Olive

 

Cronulla Sharks v Canberra Raiders, Friday 6pm (8pm NZT) at Southern Cross Group Stadium

Sharks: 1 Valentine Holmes, 2 Sione Katoa, 3 Jesse Ramien, 4 Ricky Leutele, 5 Edrick Lee, 6 Matt Moylan, 7 Chad Townsend, 8 Andrew Fifita, 9 Jayden Brailey, 10 Matt Prior, 11 Scott Sorensen, 12 Wade Graham, 13 Paul Gallen (c)

Interchange: 14 Joseph Paulo, 15 James Segeyaro, 16 Aaron Woods, 17 Jayson Bukuya

Reserves: 18 Ava Seumanufagai, 19 Sosaia Feki, 20 Kurt Dillon, 21 Kyle Flanagan

Raiders: 1 Brad Abbey, 2 Nick Cotric, 3 Michael Oldfield, 4 Joseph Leilua, 5 Jordan Rapana, 6 Sam Williams, 7 Aidan Sezer, 8 Dunamis Lui, 9 Josh Hodgson (c), 10 Junior Paulo, 11 Iosia Soliola, 12 Elliott Whitehead, 13 Josh Papalii

Interchange: 14 Blake Austin, 15 Luke Bateman, 16 Siliva Havili, 17 Liam Knight

Reserves: 18 Craig Garvey, 19 Jack Murchie, 20 Royce Hunt, 21 Emre Guler

 

Brisbane Broncos v Penrith Panthers, Friday 7.55pm (9.55pm NZT) at Suncorp Stadium

Broncos: 1 Darius Boyd (c), 2 Corey Oates, 3 James Roberts, 4 Jordan Kahu, 5 Jamayne Isaako, 6 Anthony Milford, 7 Kodi Nikorima, 8 Matthew Lodge, 9 Andrew McCullough, 10 Sam Thaiday, 11 Alex Glenn, 12 Tevita Pangai jnr, 13 Josh McGuire

Interchange: 14 Kotoni Staggs, 15 Joe Ofahengaue, 16 Korbin Sims, 17 Patrick Mago

Reserves: 18 Gehamat Shibasaki, 19 David Fifita, 20 Sam Tagataese, 21 Troy Dargan

Panthers: 1 Dallin Watene-Zelezniak, 2 Josh Mansour, 3 Waqa Blake, 4 Dean Whare, 5 Christian Crichton, 6 James Maloney (c), 7 Nathan Cleary, 8 Trent Merrin, 9 Sione Katoa, 10 James Tamou, 11 Viliame Kikau, 12 Isaah Yeo, 13 James Fisher-Harris

Interchange: 14 Tyrone Peachey, 15 Corey Harawira-Naera, 16 Jack Hetherington, 17 Moses Leota

Reserves: 18 Jarome Luai, 19 Tyrone May, 20 Kaide Ellis, 21 Wayde Egan

 

Newcastle Knights v Gold Coast Titans, Saturday 3pm (5pm NZT) at McDonald Jones Stadium

Knights: 1 Nick Meaney, 2 Ken Sio, 3 Cory Denniss, 4 Shaun Kenny-Dowall, 5 Nathan Ross, 6 Connor Watson, 7 Mitchell Pearce (c), 8 Josh King, 9 Danny Levi, 10 Daniel Saifiti, 11 Aidan Guerra, 12 Mitch Barnett, 13 Herman Ese’ese

Interchange: 14 Jamie Buhrer (c), 15 Chris Heighington, 16 Lachlan Fitzgibbon, 17 Jacob Lillyman

Reserves: 18 Brent Naden, 19 Sam Stone, 20 Jack Cogger, 21 JJ Felise

Titans: 1 Michael Gordon, 2 Anthony Don, 3 Konrad Hurrell, 4 Brenko Lee, 5 Phillip Sami, 6 AJ Brimson, 7 Ashley Taylor, 8 Jarrod Wallace, 9 Nathan Peats, 10 Ryan James (c), 11 Kevin Proctor, 12 Keegan Hipgrave, 13 Jai Arrow

Interchange: 14 Mitch Rein, 15 Moeaki Fotuaika,16 Jack Stockwell, 17 Will Matthews

Reserves: 18 Leilani Latu, 19 Brendan Elliot, 20 Jai Whitbread, 21 Morgan Boyle

 

Wests Tigers v South Sydney Rabbitohs, Saturday 5.30pm (7.30pm NZT) at ANZ Stadium

Wests Tigers: 1 Moses Mbye, 2 David Nofoaluma, 3 Esan Marsters, 4 Kevin Naiqama, 5 Corey Thompson, 6 Benji Marshall (c), 7 Luke Brooks, 8 Russell Packer, 9 Robbie Farah, 10 Ben Matulino, 11 Michael Chee Kam, 12 Josh Aloiai, 13 Elijah Taylor

Interchange: 14 Alex Twal, 15 Suaso Sue, 16 Luke Garner, 17 Matt Eisenhuth

Reserves: 18 Jacob Liddle, 19 Robbie Rochow, 20 Tim Grant, 21 Malakai Watene-Zelezniak

Rabbitohs: 1 Alex Johnston, 2 Campbell Graham, 3 Hymel Hunt, 4 Dane Gagai, 5 Robert Jennings, 6 Cody Walker, 7 Adam Reynolds, 8 Thomas Burgess, 9 Damien Cook, 10 George Burgess, 11 John Sutton, 12 Angus Crichton, 13 Sam Burgess (c)

Interchange: 14 Adam Doueihi, 15 Cameron Murray, 16 Jason Clark, 17 Tevita Tatola

Reserves: 18 Mark Nicholls, 19 Billy Brittain, 20 Dean Britt, 21 Braidon Burns

 

North Queensland Cowboys v St George Illawarra Dragons, Saturday 7.35pm (9.35pm NZT) at 1300Smiles Stadium

Cowboys: 1 Lachlan Coote, 2 Kyle Feldt, 3 Enari Tuala, 4 Kane Linnett, 5 Justin O’Neill, 6 Te Maire Martin, 7 Johnathan Thurston (c), 8 John Asiata, 9 Jake Granville, 10 Scott Bolton, 11 Gavin Cooper, 12 Coen Hess, 13 Jason Taumalolo

Interchange: 14 Ben Hampton, 15 Shaun Fensom, 16 Francis Molo, 17 Corey Jensen

Reserves: 18 Jake Clifford, 19 Ethan Lowe, 20 Mitchell Dunn, 21 Antonio Winterstein

Dragons: 1 Matt Dufty, 2 Nene Macdonald, 3 Euan Aitken, 4 Tim Lafai, 5 Jason Nightingale, 6 Gareth Widdop (c), 7 Ben Hunt, 8 James Graham, 9 Cameron McInnes, 10 Paul Vaughan, 11 Tyson Frizell, 12 Tariq Sims, 13 Jack de Belin

Interchange: 14 Jeremy Latimore, 15 Kurt Mann, 16 Leeson Ah Mau, 17 Luciano Leilua

Reserves: 18 Patrick Herbert, 19 Blake Lawrie, 20 Jai Field, 21 Jordan Pereira

 

New Zealand Warriors v Melbourne Storm, Sunday 4pm NZT (2pm AEST) at Mt Smart Stadium

Warriors: 1 Roger Tuivasa-Sheck, 2 David Fusitu’a, 3 Gerard Beale, 4 Solomone Kata, 5 Ken Maumalo, 6 Blake Green, 7 Shaun Johnson, 8 James Gavet, 9 Issac Luke, 10 Agnatius Paasi, 11 Isaiah Papali’i, 12 Simon Mannering, 13 Adam Blair

Interchange: 14 Jazz Tevaga, 15 Tevita Satae, 16 Joseph Vuna, 17 Peta Hiku

Reserves: 18 Mason Lino, 20 Karl Lawton, 21 Bunty Afoa, 22 Anthony Gelling

Storm: 1 Billy Slater, 2 Suliasi Vunivalu, 3 Will Chambers, 4 Curtis Scott, 5 Josh Addo-Carr, 6 Cameron Munster, 7 Brodie Croft, 8 Jesse Bromwich, 9 Cameron Smith (c), 10 Nelson Asofa-Solomona, 11 Felise Kaufusi, 12 Ryan Hoffman, 13 Kenny Bromwich

Interchange: 14 Tui Kamikamica, 15 Tim Glasby, 16 Christian Welch, 17 Brandon Smith

Reserves: 18 Jahrome Hughes, 19 Joe Stimson, 20 Dale Finucane, 21 Cheyse Blair

 

Manly-Warringah Sea Eagles v Sydney Roosters, Sunday 4.10pm (6.10pm NZT) at Lottoland

Sea Eagles: 1 Tom Trbojevic, 2 Matthew Wright, 3 Moses Suli, 4 Brian Kelly, 5 Bradley Parker, 6 Thomas Wright, 7 Daly Cherry-Evans (c), 8 Addin Fonua-Blake, 9 Manase Fainu, 10 Martin Taupau, 11 Joel Thompson, 12 Shaun Lane, 13 Jake Trbojevic

Interchange: 14 Trent Hodkinson, 15 Kelepi Tanginoa, 16 Frank Winterstein, 17 Taniela Paseka

Reserves: 18 Jorge Taufua, 20 Tevita Funa, 21 Toafofoa Sipley, 22 Lloyd Perrett

Roosters: 1 James Tedesco, 2 Daniel Tupou, 3 Latrell Mitchell, 4 Joseph Manu, 5 Blake Ferguson, 6 Luke Keary, 7 Cooper Cronk, 8 Jared Waerea-Hargreaves, 9 Jake Friend (c), 10 Siosiua Taukeiaho, 11 Boyd Cordner, 12 Victor Radley, 13 Isaac Liu

Interchange: 14 Ryan Matterson, 15 Zane Tetevano, 16 Mitchell Aubusson, 17 Kurt Baptiste

Reserves: 18 Nat Butcher, 19 Lindsay Collins, 20 Matthew Ikuvalu, 21 Sean O’Sullivan

Facebook Comments


Categories: News, NRL NEWS

Tags: , ,

Leave a Reply

%d bloggers like this: