NRL ROUND 7 TEAM LISTS

CANTERBURY BULLDOGS v SYDNEY ROOSTERS

Thursday at ANZ Stadium, 7.50pm (AEST)/9.50pm (NZT)

Bulldogs: 1 Moses Mbye, 2 Brett Morris, 3 Josh Morris, 4 Will Hopoate, 5 Marcelo Montoya, 6 Jeremy Marshall-King, 7 Kieran Foran, 8 Aaron Woods, 9 Michael Lichaa, 10 David Klemmer, 11 Josh Jackson (c), 12 Raymond Faitala-Mariner, 13 Adam Elliott Interchange: 14 Asipeli Fine, 15 Danny Fualalo, 16 Greg Eastwood, 17 Kerrod Holland Reserves: 18 John Olive, 19 Rhyse Martin, 20 Renouf Toomaga, 21 Matthew Frawley

Roosters: 1 James Tedesco, 2 Joseph Manu, 3 Latrell Mitchell, 4 Mitchell Aubusson, 5 Blake Ferguson, 6 Luke Keary, 7 Cooper Cronk, 8 Zane Tetevano, 9 Jake Friend (c), 10 Dylan Napa, 11 Boyd Cordner (c), 12 Ryan Matterson, 13 Isaac Liu Interchange: 14 Jared Waerea-Hargreaves, 15 Frank-Paul Nuuausala, 16 Nat Butcher, 17 Victor Radley Reserves: 18 Sitili Tupouniua, 19 Sio Siua Taukeiaho, 20 Kurt Baptiste, 21 Reece Robinson

WARRIORS v ST GEORGE ILLAWARRA DRAGONS

Friday at Mt Smart Stadium, 8pm (NZT)/6pm (AEST)

Warriors: 1 Roger Tuivasa-Sheck (c), 2 David Fusit’a, 3 Peta Hiku, 4 Solomone Kata, 5 Ken Maumalo, 6 Blake Green, 7 Shaun Johnson, 8 Bunty Afoa, 9 Issac Luke, 10 Agnatius Paasi, 11 Simon Mannering, 12 Tohu Harris, 13 Adam Blair Interchange: 14 Jazz Tevaga, 15 Sam Lisone, 16 Albert Vete, 17 Anthony Gelling Reserves: 18 Chris Satae, 20 Mason Lino, 21 Isaiah Papali’i, 22 Charnze Nicoll-Klokstad

Dragons: 1 Matthew Dufty, 2 Nene Macdonald, 3 Euan Aitken, 4 Tim Lafai, 5 Jason Nightingale, 6 Gareth Widdop (c), 7 Ben Hunt, 8 James Graham, 9 Cameron McInnes, 10 Paul Vaughan, 11 Tyson Frizell, 12 Tariq Sims, 13 Jack De Belin Interchange: 14 Jeremy Latimore, 15 Kurt Mann, 16 Leeson Ah Mau, 17 Hame Sele Reserves: 18 Jacob Host, 19 Zachary Lomax, 20 Mitchell Allgood, 21 Blake Lawrie

BRISBANE BRONCOS v MELBOURNE STORM

Friday at Suncorp Stadium, 7.55pm (AEST)/9.55 (NZT)

Broncos: 1 Darius Boyd (c), 2 Corey Oates, 3 James Roberts, 18 Tom Opacic, 5 Jamayne Isaako, 6 Jack Bird, 7 Anthony Milford, 8 Matthew Lodge, 9 Andrew McCullough, 10 Tevita Pangai jnr, 11 Alex Glenn, 12 Korbin Sims, 13 Josh McGuire Interchange: 14 Sam Thaiday, 15 Joe Ofahengaue, 16 Kodi Nikorima, 17 Jaydn Su’a Reserves: 18 Jonus Pearson, 19 Troy Dargan, 20 Sam Tagataese, 21 Payne Haas

Storm: 1 Billy Slater, 2 Suliasi Vunivalu, 3 Will Chambers, 4 Curtis Scott, 5 Josh Addo-Carr, 6 Cameron Munster, 7 Ryley Jacks, 8 Jesse Bromwich, 9 Cameron Smith (c), 10 Nelson Asofa-Solomona, 11 Felise Kaufusi, 12 Ryan Hoffman, 13 Tim Glasby Interchange: 14 Brandon Smith, 15 Kenny Bromwich, 16 Christian Welch, 17 Sam Kasiano Reserves: 18 Young Tonumaipea, 19 Joe Stimson, 20 Patrick Kaufusi, 21 Brodie Croft

SOUTH SYDNEY RABBITOHS v CANBERRA RAIDERS

Saturday at Central Coast Stadium, 3pm (AEST)/5pm (NZT)

Rabbitohs: 1 Alex Johnston, 2 Richie Kennar, 3 Greg Inglis (c), 4 Dane Gagai, 5 Robert Jennings, 6 Cody Walker, 7 Adam Reynolds, 8 Thomas Burgess, 9 Damien Cook, 10 George Burgess, 11 John Sutton, 12 Angus Crichton, 13 Sam Burgess Interchange: 14 Adam Doueihi, 15 Mark Nicholls, 16 Jason Clark, 17 Tevita Tatola Reserves: 18 Robbie Farah, 19 Hymel Hunt, 20 Cameron Murray, 21 Kyle Turner

Raiders: 1 Jack Wighton, 2 Nick Cotric, 3 Jarrod Croker (c), 4 Joseph Leilua, 5 Jordan Rapana, 6 Blake Austin, 7 Aidan Sezer, 8 Iosia Soliola, 9 Siliva Havili, 10 Junior Paulo, 11 Joseph Tapine, 12 Elliott Whitehead, 13 Luke Bateman Interchange: 14 Ata Hingano, 15 Shannon Boyd, 16 Josh Papalii, 17 Dunamis Lui Reserves: 18 Liam Knight, 19 Michael Oldfield, 20 Brad Abbey, 21 Jack Murchie

WESTS TIGERS v NEWCASTLE KNIGHTS

Saturday at Scully Park, 5.30pm (AEST)/7.30pm (NZT)

Tigers: 1 Corey Thompson, 2 David Nofoaluma, 3 Esan Marsters, 4 Kevin Naiqama, 5 Malakai Watene-Zelezniak, 6 Benji Marshall (c), 7 Luke Brooks, 8 Matthew Eisenhuth, 9 Jacob Liddle, 10 Ben Matulino, 11 Josh Aloiai, 12 Robbie Rochow, 13 Elijah Taylor (c) Interchange: 14 Pita Godinet, 15 Alex Twal, 16 Michael Chee-Kam, 17 Sauaso Sue Reserves: 18 Tim Grant, 19 Chris McQueen, 20 Tyson Gamble, 21 Tuimoala Lolohea

Knights: 1 Kalyn Ponga, 2 Shaun Kenny-Dowall, 3 Sione Mata’utia, 4 Nathan Ross, 5 Ken Sio, 6 Jack Cogger, 7 Mitchell Pearce (c), 8 Herman Ese’ese, 9 Slade Griffin, 10 Jacob Lillyman, 11 Lachlan Fitzgibbon, 12 Aidan Guerra, 13 Mitchell Barnett Interchange: 14 Danny Levi, 15 Chris Heighington, 16 Jamie Buhrer (c), 17 Jacob Saifiti Reserves: 18 Daniel Saifiti, 19 Josh King, 20 Luke Yates, 21 Cory Denniss

NORTH QUEENSLAND COWBOYS v GOLD COAST TITANS

Saturday at 1300Smiles Stadium, 7.35pm (AEST)/9.35pm (NZT)

Cowboys: 1 Lachlan Coote, 2 Kyle Feldt, 3 Justin O’Neill, 4 Ben Hampton, 5 Antonio Winterstein, 6 Michael Morgan, 7 Johnathan Thurston (c), 8 Matthew Scott (c), 9 Jake Granville, 10 Scott Bolton, 11 Gavin Cooper, 12 Coen Hess, 13 Jason Taumalolo Interchange: 14 Te Maire Martin, 15 John Asiata, 16 Corey Jensen, 17 Ethan Lowe Reserves: 18 Francis Molo, 19 Javid Bowen, 20 Enari Tuala, 21 Sam Hoare

Titans: 1 Michael Gordon, 2 Anthony Don, 3 Phillip Sami, 4 Konrad Hurrell, 5 Tyronne Roberts-Davis, 6 Kane Elgey, 7 Ashley Taylor, 8 Jarrod Wallace, 9 Mitch Rein, 10 Ryan James (c), 11 Kevin Proctor, 12 Will Matthews, 13 Jai Arrow Interchange: 14 Max King, 15 Bryce Cartwright, 16 Jack Stockwell, 17 Keegan Hipgrave Reserves: 18 Morgan Boyle, 19 Ryan Simpkins, 20 Brenko Lee, 21 Brendan Elliot

PARRAMATTA EELS v MANLY SEA EAGLES

Sunday at ANZ Stadium, 2pm (AEST)/4pm (NZT)

Eels: 1 Clint Gutherson, 2 Jarryd Hayne, 3 Michael Jennings, 4 Brad Takairangi, 5 George Jennings, 6 Corey Norman, 7 Mitchell Moses, 8 Kane Evans, 9 Cameron King, 10 Tim Mannah (c), 11 Manu Ma’u, 12 Tony Williams, 13 Peni Terepo Interchange: 14 Will Smith, 15 Kenny Edwards, 16 David Gower, 17 Daniel Alvaro Reserves: 18 Beau Scott, 19 Josh Hoffman, 20 Suaia Matagi, 21 Marata Niukore

Sea Eagles: 1 Tom Trbojevic, 2 Brad Parker, 3 Dylan Walker, 4 Brian Kelly, 5 Akuila Uate, 6 Lachlan Croker, 7 Daly Cherry-Evans (c), 8 Addin Fonua-Blake, 9 Apisai Koroisau, 10 Martin Taupau, 11 Joel Thompson, 12 Jack Gosiewski, 13 Jake Trbojevic Interchange: 14 Matthew Wright, 15 Shaun Lane, 16 Lloyd Perrett, 17 Taniela Paseka Reserves: 18 Jonathan Wright, 19 Lewis Brown, 20 Frank Winterstein, 21 Toafofoa Sipley

CRONULLA SHARKS v PENRITH PANTHERS

Sunday at Southern Cross Group Stadium, 4.10pm (AEST)/6.10pm (NZT)

Sharks: 1 Josh Dugan, 2 Edrick Lee, 3 Jesse Ramien, 4 Ricky Leutele, 5 Valentine Holmes, 6 Matt Moylan, 7 Chad Townsend, 8 Andrew Fifita, 9 Jayden Brailey, 10 Matt Prior, 11 Luke Lewis (c), 12 Kurt Capewell, 13 Joseph Paulo Interchange: 14 Scott Sorensen, 15 James Segeyaro, 16 Avagalu Seumanufagai, 17 Kurt Dillion Reserves: 18 Jack Williams, 19 Trent Hodkinson, 20 Wade Graham (c), 21 Braden Uele

Panthers: 1 Dylan Edwards, 2 Dallin Watene-Zelezniak, 3 Corey Harawira-Naera, 4 Dean Whare, 5 Christian Crichton, 6 Tyrone Peachey, 7 James Maloney, 8 Trent Merrin, 9 Peter Wallace (c), 10 Reagan Campbell-Gillard, 11 Viliame Kikau, 12 Isaah Yeo, 13 James Fisher-Harris Interchange: 14 Sione Katoa, 15 Kaide Ellis, 16 Moses Leota, 17 James Tamou Reserves: 18 Wayde Egan, 19 Nick Lui-Toso, 20 Thomas Eisenhuth, 21 Jack Hetherington

Facebook Comments


Categories: News, NRL NEWS

Tags: , ,

Leave a Reply

%d bloggers like this: