NRL ROUND 3 TEAM LISTS

Melbourne Storm v North Queensland Cowboys – 8.05pm AEDT/10.05pm NZT, Thursday at AAMI Park

Storm: 1 Billy Slater, 2 Suliasi Vunivalu, 3 Will Chambers, 4 Curtis Scott, 5 Josh Addo-Carr, 6 Cameron Munster, 7 Brodie Croft, 8 Jesse Bromwich, 9 Cameron Smith (c), 10 Nelson Asofa-Solomona, 11 Joe Stimson, 12 Ryan Hoffman, 13 Dale Finucane

Interchange: 14 Tim Glasby, 15 Kenny Bromwich, 16 Christian Welch, 17 Sam Kasiano

Reserves: 18 Young Tonumaipea, 19 Tui Kamikamica, 20 Billy Waters, 21 Brandon Smith

Cowboys: 1 Ben Hampton, 2 Kyle Feldt, 3 Justin O’Neill, 4 Javid Bowen, 5 Antonio Winterstein, 6 Michael Morgan, 7 Johnathan Thurston (c), 8 Matthew Scott (c), 9 Jake Granville, 10 Jordan McLean, 11 Gavin Cooper, 12 Coen Hess, 13 Jason Taumalolo

Interchange: 14 Te Maire Martin, 15 John Asiata, 16 Scott Bolton, 17 Ethan Lowe

Reserves: 18 Corey Jensen, 19 Kyle Laybutt, 20 Francis Molo, 21 Enari Tuala

Canterbury-Bankstown Bulldogs v Penrith Panthers – 6.00pm AEDT/8.00pm NZT, Friday at ANZ Stadium

Bulldogs: 1 Moses Mbye, 2 Brett Morris, 3 Josh Morris, 4 Will Hopoate, 5 Marcelo Montoya, 6 Jeremy Marshall-King, 7 Kieran Foran, 8 Aaron Woods, 9 Michael Lichaa, 10 David Klemmer, 11 Joshua Jackson (c), 12 Raymond Faitala-Mariner, 13 Aiden Tolman

Interchange: 14 Adam Elliott, 15 Asipeli Fine, 16 Danny Fualalo, 17 Fa’amanu Brown

Reserves: 19 Francis Tualau, 20 Kerrod Holland, 21 Renouf Toomaga, 23 John Olive

Panthers: 1 Dylan Edwards, 2 Josh Mansour, 3 Waqa Blake, 4 Dean Whare, 5 Dallin Watene-Zelezniak, 6 James Maloney, 7 Nathan Cleary, 8 James Tamou, 9 Peter Wallace (c), 10 Reagan Campbell-Gillard, 11 Viliame Kikau, 12 Isaah Yeo, 13 Trent Merrin

Interchange: 14 Tyrone Peachey, 15 Corey Harawira-Naera, 16 Moses Leota, 17 James Fisher-Harris

Reserves: 18 Sione Katoa, 19 Nick Lui-Toso, 20 Jarome Luai, 21 Christian Crichton

Wests Tigers v Brisbane Broncos – 8.05pm AEDT/10.05pm NZT, Friday at Camperdown Stadium

Wests Tigers: 1 Corey Thompson, 2 David Nofoaluma, 3 Esan Marsters, 4 Kevin Naiqama, 5 Malakai Watene-Zelezniak, 6 Benji Marshall (c), 7 Luke Brooks, 8 Russell Packer, 9 Pita Godinet, 10 Ben Matulino, 11 Chris Lawrence, 12 Robbie Rochow, 13 Matthew Eisenhuth

Interchange: 14 Matt McIlwrick 15 Alex Twal, 16 Michael Chee Kam, 17 Josh Aloiai

Reserves: 18 Tyson Gamble, 19 Sauaso Sue, 20 Tim Grant, 21 Taane Milne

Broncos: 1 Darius Boyd (c), 2 Corey Oates, 3 James Roberts, 4 Tom Opacic, 5 Jamayne Isaako, 6 Anthony Milford, 7 Kodi Nikorima, 8 Matthew Lodge, 9 Andrew McCullough, 10 Tevita Pangai Jnr, 11 Alex Glenn, 12 Matt Gillett, 13 Josh McGuire

Interchange: 14 Sam Thaiday, 15 Joe Ofahengaue, 16 Korbin Sims, 17 Jaydn Su’A

Reserves: 18 Sam Tagataese, 19 Jack Bird, 20 Jonus Pearson, 21 Todd Murphy

Canberra Raiders v New Zealand Warriors – 3.00pm AEDT/5.00pm NZT, Saturday at GIO Stadium

Raiders: 1 Jack Wighton, 2 Nick Cotric, 3 Jarrod Croker (c), 4 Joseph Leilua, 5 Jordan Rapana, 6 Aiden Sezer, 7 Sam Williams, 8 Iosia Soliola, 9 Siliva Havili, 10 Shannon Boyd, 11 Josh Papalii, 12 Elliott Whitehead, 13 Luke Bateman

Interchange: 14 Blake Austin, 15 Junior Paulo, 16 Dunamis Lui, 17 Liam Knight

Reserves: 18 Joseph Tapine, 19 Ata Hingano, 20 Michael Oldfield, 21 Royce Hunt

Warriors: 1 Roger Tuivasa-Sheck (c), 2 David Fusitua, 3 Peta Hiku, 4 Solomone Kata, 5 Ken Maumalo, 6 Blake Green, 7 Shaun Johnson, 8 James Gavet, 9 Issac Luke, 10 Adam Blair, 11 Leivaha Pulu, 12 Tohu Harris, 13 Ligi Sao

Interchange: 14 Jazz Tevaga, 15 Agnatius Paasi, 16 Sam Lisone, 17 Bunty Afoa

Reserves: 18 Charnze Nicoll-Klokstad, 20 Anthony Gelling, 21 Chris Satae, 22 Mason Lino

South Sydney Rabbitohs v Manly Warringah Sea Eagles – 5.30pm AEDT/7.30pm NZT, Saturday at ANZ Stadium

Rabbitohs:  1 Alex Johnston, 2 Richie Kennar, 3 Greg Inglis (c), 4 Dane Gagai, 5 Robert Jennings, 6 Cody Walker, 7 Adam Doueihi, 8 Thomas Burgess, 9 Damien Cook, 10 Sam Burgess, 11 John Sutton, 12 Angus Crichton, 13 Cameron Murray

Interchange: 14 Hymel Hunt, 15 Mark Nicholls, 16 George Burgess, 17 Tevita Tatola

Reserves: 18 Robbie Farah, 19 Jason Clark, 20 Braidon Burns, 21 Kyle Turner

Sea Eagles: 1 Tom Trbojevic, 2 Jorge Taufua, 3 Brad Parker, 4 Brian Kelly, 5 Akuila Uate, 6 Lachlan Croker, 7 Daly Cherry-Evans (c), 8 Addin Fonua-Blake, 9 Apisai Koroisau, 10 Martin Taupau, 11 Joel Thompson, 12 Curtis Sironen, 13 Jake Trbojevic

Interchange: 14 Jackson Hastings, 15 Shaun Lane, 16 Lloyd Perrett, 17 Kelepi Tanginoa

Reserves: 18 Matthew Wright, 19 Jack Gosiewski, 20 Frank Winterstein, 21 Darcy Lussick

Parramatta Eels v Cronulla-Sutherland Sharks – 7.35pm AEDT/9.35pm NZT, Saturday at ANZ Stadium

Eels: 1 Bevan French, 2 Josh Hoffman, 3 Michael Jennings, 4 Jarryd Hayne, 5 Kirisome Auva’a, 6 Corey Norman, 7 Mitchell Moses, 8 Daniel Alvaro, 9 Cameron King, 10 Tim Mannah (c), 11 Manu Ma’u, 12 Tepai Moeroa, 13 Nathan Brown

Interchange: 14 Beau Scott, 15 Kenny Edwards, 16 Suaia Matagi, 17 Kane Evans

Reserves: 18 Will Smith, 19 Peni Terepo, 20 David Gower, 21 Kaysa Pritchard

Sharks: 1 Josh Dugan, 2 Sosaia Feki, 3 Jesse Ramien, 4 Ricky Leutele, 5 Valentine Holmes, 6 Matt Moylan, 7 Chad Townsend, 8 Andrew Fifita, 9 Jayden Brailey, 10 Matt Prior, 11 Jayson Bukuya, 12 Wade Graham (c), 13 Paul Gallen (c)

Interchange: 14 Kurt Capewell, 15 James Segeyaro, 16 Avagalu Seumanufagai, 17 Joseph Paulo

Reserves: 18 Kurt Dillon, 19 Jack Williams, 20 Edrick Lee, 21 Luke Lewis

Gold Coast Titans v St George Illawarra Dragons – 4.10pm AEDT/6.10pm NZT, Sunday at Clive Berghofer Stadium

Titans: 1 Michael Gordon, 2 Anthony Don, 3 Dale Copley, 4 Konrad Hurrell, 5 Phillip Sami, 6 Kane Elgey, 7 Ashley Taylor, 8 Jai Arrow, 9 Nathan Peats, 10 Leilani Latu, 11 Kevin Proctor, 12 Ryan James (c), 13 Bryce Cartwright

Interchange: 14 Mitch Rein, 15 Will Matthews, 16 Morgan Boyle, 17 Jarrod Wallace

Reserves: 18 Keegan Hipgrave, 19 Joe Greenwood, 20 AJ Brimson, 21 Tyronne Roberts-Davis

Dragons: 1 Matthew Dufty, 2 Nene Macdonald, 3 Euan Aitken, 4 Tim Lafai, 5 Jason Nightingale, 6 Gareth Widdop (c), 7 Ben Hunt, 8 James Graham, 9 Cameron McInnes, 10 Paul Vaughan, 11 Tyson Frizell, 12 Tariq Sims, 13 Jack De Belin

Interchange: 14 Luciano Leilua, 15 Kurt Mann, 16 Leeson Ah Mau, 17 Hame Sele

Reserves: 18 Jeremy Latimore, 19 Zachary Lomax, 20 Reece Robson, 21 Blake Lawrie

Sydney Roosters v Newcastle Knights – 6.30pm AEDT/8.30pm NZT, Sunday at Allianz Stadium

Roosters: 1 James Tedesco, 2 Reece Robinson, 3 Latrell Mitchell, 4 Joseph Manu, 5 Blake Ferguson, 6 Luke Keary, 7 Cooper Cronk, 8 Sio Siua Taukeiaho, 9 Jake Friend (c), 10 Dylan Napa, 11 Boyd Cordner (c), 12 Ryan Matterson, 13 Isaac Liu

Interchange: 14 Jared Waerea-Hargreaves, 15 Zane Tetevano, 16 Mitchell Aubusson, 17 Victor Radley

Reserves: 18 Nat Butcher, 19 Kurt Baptiste, 20 Mitchell Cornish, 23 Frank-Paul Nuuausala

Knights: 1 Kalyn Ponga, 2 Shaun Kenny-Dowall, 3 Sione Mata’utia, 4 Tautau Moga, 5 Nathan Ross, 6 Connor Watson, 7 Mitchell Pearce (c), 8 Herman Ese’ese, 9 Slade Griffin, 10 Jacob Lillyman, 11 Lachlan Fitzgibbon, 12 Aidan Guerra, 13 Mitchell Barnett

Interchange: 14 Brock Lamb, 15 Chris Heighington, 16 Jamie Buhrer (c), 17 Daniel Saifiti,

Reserves: 18 Ken Sio, 19 Jacob Saifiti, 20 Danny Levi, 21 Luke Yates

 

Facebook Comments


Categories: News, NRL NEWS

Tags: , ,

Leave a Reply

%d bloggers like this: